Joanna Świątkowska

Jestem pedagogiem specjalnym i może zabrzmi to trywialnie lubię swoją pracę. Od 12 lat zajmuję się zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zarówno diagnozą jak i terapią. Przez lata współpracowałam ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Autyzmem ProFuturo w Poznaniu, aktualnie związana jestem z Poradnią dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Poznaniu. Prowadzę zajęcia indywidualne jak i grupowe dla dzieci z różnymi problemami. W pracy ważna jest dla mnie współpraca z rodziną dziecka, którym się zajmuję, dużo czasu poświęcam na edukację rodziców, spotykam się z rodzeństwem - to bardzo pomaga w terapii. Prywatnie jestem żoną Piotra i mamą Kasi (4 lata) i Jerzyka (półtora roku). Lubię książki Murakamiego i fotografować ludzi.


Elżbieta Olszak

Już 35 lat uczę i wychowuję dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. To moja pasja i zawód. Jestem absolwentką Pedagogiki Specjalnej ukończonej na UAM w Poznaniu. Nigdy nie przestałam się uczyć na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach, konferencjach. Uczę się dla ale również od każdego dziecka, z którym pracuję. Rutynie i stereotypom mówię zdecydowanie nie. Zawsze poszukuję odpowiedzi na pytanie dlaczego i jak. Jestem optymistką i nie poddaje się. Mam duże doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi intelektualnie, osobami z autyzmem, z dziećmi z trudnościami w uczeniu się podstawowych umiejętności szkolnych: czytania i liczenia. Chętnie pomogę w eliminowaniu zachowań niepożądanych. Wiedzą i umiejętnościami dzielę się z nauczycielami i studentami uczelni wyższych. Jestem szczęśliwą mamą dorosłych i samodzielnych dzieci oraz babcią. Prywatnie uwielbiam eksperymentować w kuchni łącząc rożne smaki i produkty ku radości moich gości.


Jola Kofel

Jestem pedagogiem specjalnym, absolwentką UAM w Poznaniu. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym prowadząc terapię mającą na celu rozwój komunikacji, mowy, podstawowych umiejętności samoobsługowych, społecznych i w końcu umiejętności szkolnych. Zajmowałam się również dziećmi z upośledzeniem umysłowym oraz dziećmi ze środowisk nie sprzyjających ich rozwojowi. Moje najnowsze zainteresowania dotyczą technik maksymalizujących wykorzystanie potencjału intelektualnego “młodego człowieka” oraz kreatywnego rozwiązywania problemów. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i poza aktywnym spędzaniem czasu z rodziną uwielbiam przygotowywać domowe słodkości, czytać trzy książki jednocześnie i słuchać dobrej muzyki różnych gatunków.


Monika Kamińska

Terapeuta, logopeda. Swoją przygodę zawodową z dziećmi z autyzmem rozpoczęłam 10 lat temu. W międzyczasie zdecydowałam się sprecyzować swe poczynania zawodowe i zająć się działaniami związanymi z rozwojem i zaburzeniami mowy oraz dysleksji oraz czynności związanych z przeciwdziałaniem dysleksji u dzieci. Od początku mej drogi zawodowej bezustannie się szkolę, zdobywam wiedzę i doświadczenie. Współpracuję z różnymi placówkami, instytucjami oraz osobami zajmującymi się problematyką autyzmu czy zagadnieniami z zakresu rozwoju mowy oraz innych nieprawidłowości rozwojowych. Prywatnie lubię tańczyć, uwielbiam serial "Przyjaciele" oraz spędzać czas z mymi (istniejącymi w realnym świecie) Przyjaciółmi:-)